Zapisz się do newslettera!

Zapisz się na newsletter i otrzymuj darmową wiedzę o żeglowaniu

ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Regaty Unity Line 2022

09 stycznia 2022

Moi drodzy, XX Regaty Unity Line odbedą się w dniach 8.08 - 15.08 2022 roku. Więcej informacji wkrótce.

 

Dwa dni wyścigów, parada żeglarska i spotkanie integracyjne – co spotka uczestników  XX Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko, które startują już 08.08 sierpnia ??

 

Regaty Unity Line zapoczątkowane zostały w 2001 roku przez Piotra Stelmarczyka i przez siedemnaście lat stały się jedną z największych i najważniejszych imprez żeglarskich na Pomorzu Zachodnim. W pierwszej edycji wystartowało 19 jachtów i ponad 80 żeglarzy, a w osiemnastej 55 jednostek z około 220 osobami na pokładzie. 

 

W roku 2019 wprowadziliśmy m.in. medal trójdzielny, który będzie rozdawany w częściach – tłumaczy Paweł Hapanowicz. – Celem żeglarzy będzie zebranie wszystkich trzech elementów. Poszczególne kawałki będą przyznawane za zajęcie miejsc 1-3 w dowolnej kategorii w danym roku. Zdobycie całego medalu zajmie więc trzy lata.

 

W roku 2019 uczestnicy ścigali się na dwóch trasach. Trasa dla grupy Ekstreme Open zostanie wyznaczona bezpośrednio przed wyścigiem z uwzględnieniem aktualnych warunków pogodowych i będzie to długi wyścig w kierunku Bornholmu, natomiast pozostali będą rywalizowali na trasie standard ze Świnoujścia do Dziwnowa i w wyścigach w pobliżu Dziwnowa.

 

Wyścigi odbyły się w piątek 2 sierpnia i w sobotę 3 sierpnia. Nie jest to jednak koniec atrakcji – w niedzielę 4 sierpnia w Dziwnowie odbyła się parada jachtów. Nie zabrakło również spotkania żeglarskiego w Marinie Dziwnów w sobotę, na którym o swoich rejsach opowiedzieli m.in. pierwsza Polka, która opłynęła świat solo non stop Joanna Pajkowska oraz regatowiec Radosław Kowalczyk.

 

Regaty wchodzą w skład cyklu Pucharu Bałtyku Południowego i Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

 

Popłyń na regaty z Sail&Fun Team. 

Czarter jachtu - regaty Unity Line

 

 

Zobacz nasze produkty:

Czytaj więcej

20 stycznia 2022
Grupy żeglarzy decydujących się na czarter jachtu mogą liczyć u nas na wsparcie i pomoc na wszystkich etapach przygotowania rejsu, a także podczas jego trwania. Żeglarstwem zajmujemy się od wielu
20 stycznia 2022
Szczecin i jego okolice to raj dla wodniaków. Zarówno dla tych, którzy lubią się kąpać i pływać, jak i dla tych, którzy potrafią chwycić wiosła w dłonie albo wciągnąć żagiel
20 stycznia 2022
Czarter jachtów na Bałtyku, Zalewie Szczecińskim, Jeziorze Dąbie. Można zacząć czarter w Szczecinie, Trzebieży lub Świnoujściu. Jest to największy obszar żeglugowy w Polsce. Można go podzielić na cztery połączone ze