09 stycznia 2022
Ponad półwieczna tradycja ERT organizowanych przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz duże grono stałych uczestników, dowodzą żeglarskiego potencjału regionu, trafności pomysłu i sprawności organizacyjnej, która towarzyszy każdorazowo kolejnym edycjom regat.
09 stycznia 2022
Ponad półwieczna tradycja ERT organizowanych przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz duże grono stałych uczestników, dowodzą żeglarskiego potencjału regionu, trafności pomysłu i sprawności organizacyjnej, która towarzyszy każdorazowo kolejnym edycjom regat.
09 stycznia 2022
Moi drodzy, XX Regaty Unity Line odbedą się w dniach 8.08 - 15.08 2022 roku. Więcej informacji wkrótce.

Czytaj więcej

14 stycznia 2022

W odkryciu piękna Szczecina pomóc może miejski szlak turystyczny, który krok po kroku poprowadzi turystów po najważniejszych miejscach stolicy Pomorza Zachodniego. By skorzystać z jego wskazówek wystarczy podążać za czerwoną, przerywaną linią wymalowaną na chodnikach w centrum miasta. Szlak oprowadzający po 45 najważniejszych miejscach śródmieścia mierzy 7 kilometrów i rozpoczyna / kończy się przy dworcu głównym PKP. Podczas spaceru zobaczymy słynne Wały Chrobrego – tarasy z widowiskowymi zabudowaniami umiejscowione wzdłuż wschodniego brzegu Odry, monumentalną, gotycką Bazylikę Archikatedralną pw. Św. Jakuba czy piękny, sukcesywnie restaurowany Zamek Książąt Pomorskich.

Prócz tego z pewnością warto odwiedzić zapierający dech w piersiach gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, który w roku 2015 został uznany za najpiękniejszy budynek w Europie, zdobywając prestiżową nagrodę architektoniczną im. Miesa van der Rohe. Zaraz obok szklanej budowli, pod placem Solidarności, znajduje się Centrum Dialogu Przełomy. Jest to filia Muzeum Narodowego, która w oryginalny sposób opowiada o burzliwej, powojennej historii Szczecina i Pomorza Zachodniego. Ta budowla zyskała z kolei tytuł Budynku Roku 2016 podczas Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.

Jedną z największych atrakcji Szczecina, niezbyt często spotykaną w tej wielkości polskich miastach, jest jego szczególne, „nadwodne” położenie. Miasto widziane od strony wody prezentuje się naprawdę wyjątkowo. I mowa tutaj nie tylko o licznych marinach czy zmodernizowanych bulwarach, ale także – a może przede wszystkim – o przyrodzie, faunie i florze, nietkniętych obszarach „Natura 2000”, licznych kanałach, wysepkach i rozlewiskach. Wszystko to zobaczyć można z pokładu kajaka, motorówki czy statku białej floty.

 

 

Położenie miasta nad Odrą wykorzystywane jest szczególnie podczas plenerowych imprez o żeglarskim charakterze. W roku 2017 Szczecin kolejny raz był gospodarzem finału regat the Tall Ships Races. To gigantyczne wydarzenie ściąga do stolicy Pomorza Zachodniego największe żaglowce świata, utalentowanych artystów i setki tysięcy polskich i zagranicznych turystów. A już w 2021 roku, w dniach 31 lipca - 3 sierpnia Szczecin ponownie stanie się żeglarską stolicą Europy! W naszym mieście już po raz czwarty odbędzie się finał regat the Tall Ships Races!

Konglomerat wysp, kanałów, plaż i zatok – swoisty Floating Garden. Woda, zieleń i wolność – taki jest Szczecin. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy i… odkryć Szczecin na nowo

Szczecin to niezwykłe miasto. O jego wyjątkowości, wyróżniającej go spośród innych miast Polski, świadczą m.in. wspaniała przyroda, unikalne położenie geograficzne, bogata historia, spektakularne obiekty oraz emocjonujące wydarzenia plenerowe, artystyczne i sportowe. Z nami możesz odkryć Szczecin od strony wody - polecamy jacht czarter ze Szczecina.

 

Odkryj Szczecin na nowo!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się na newsletter i otrzymuj darmową wiedzę o żeglowaniu

Zapisz się do newslettera!